Kasa fiskalna dla prawnika – kogo obejmuje?

Kasa fiskalna dla prawnika
Kasa fiskalna dla prawnika

Przepisy prawne obowiązujące na rynku gospodarczym są często przedstawione w postaci rozporządzeń. Wiele z nich wprowadza minister finansów i wskazuje, w jaki sposób działalność gospodarczą muszą prowadzić poszczególni uczestnicy, którzy świadczą sprzedaż produktów bądź usług. Od niedawna nawet prawnicy dowiedzieli się, że musi zostać przez nich wprowadzona Kasa fiskalna dla prawnika. Jedynie na jej podstawie będą w stanie organizować ewidencjonowanie sprzedaży wszelkich usług.

Gdyby dokładnie spojrzeć na zatwierdzone rozporządzenie, to obejmuje ono odpowiedni katalog usług. W ich wypadku nie przewiduje się zwolnień z rejestracji przez kasę fiskalną. Nie ma tutaj znaczenia wysokość uzyskiwanych przychodów. Do listy tych usług zalicza się doradztwo podatkowe, usługi prawne. A właśnie one są realizowane w każdej kancelarii prawnej. Tak więc kasa fiskalna dla prawnika musi się w niej pojawić do 1 marca 2015 roku. Oczywiście można jeszcze uwzględnić dwumiesięczny okres zwłoki. Ale korzystniej będzie, jeśli w takie urządzenia zaopatrzymy się wcześniej.

To pozwoli nam dokładnie poznać ich wszelkie możliwości. Weźmiemy jeszcze pod uwagę technologię, którą zapewniają producenci kas fiskalnych. Przykładem jest Kasa fiskalna dla prawnika, która została zaopatrzona w dwa wyświetlacze lcd, elektroniczny zapis kopii danych. Nową funkcją jest intuicyjna obsługa kasy fiskalnej. Stanowi to świetne rozwiązanie dla prawników, ponieważ nie muszą specjalnie wybierać się na szkolenie związane z obsługą takich urządzeń. Wystarczy, że dostosują się do przejrzystej i prostej instrukcji obsługi dołączonej przez producenta.

Ilość takich usług, które są wliczane do ewidencji może się z czasem zwiększyć. Dlatego kancelaria prawna powinna być na bieżąco z wszelkimi przepisami, które dotyczą jej działalności. Wtedy jest w stanie dowiedzieć się, jakie zwroty kosztów uzyska na zakup kasy fiskalnej. Sama Kasa fiskalna dla prawnika pojawi się w głównym gabinecie, a jej obsługą zajmie się każdy prawnik. Warto, aby został on zaopatrzony w urządzenie mobilne, z którego skorzysta także podczas realizowania usług prawnych w terenie.