Długopisy reklamowe promocją Warszawy

Długopisy reklamowe
Długopisy reklamowe

W dzisiejszych czasach silna konkurencja wśród miast i regionów o turystów oraz inwestorów prowadzi do tego, że bardzo często stosują one działania o charakterze marketingowym, podobne do tych, jakie prowadzą prywatne firmy w marketingu komercyjnym. Turyści oraz inwestorzy są bowiem bardzo ważni dla każdego miasta, bez względu na liczbę jego mieszkańców. Jako przykład podać można Warszawę – stolica Polski również prowadzi znaczące działania o charakterze marketingowym. Część z nich ma charakter masowy, tzn. skierowana jest do ogółu społeczeństwa, część to działania w ramach marketingu bezpośredniego – docieranie do konkretnych osób. Wśród działań drugiej grupy wymienić można choćby dystrybucję gadżetów reklamowych – pamiątek.

Jeszcze jeden przykład powinien zobrazować powyższą tezę. Długopisy reklamowe jako promocja Warszawy sprawdzają się bardzo dobrze. Po pierwsze dlatego, że są przedmiotami praktycznymi, o zastosowaniu w sytuacjach życia codziennego. Po drugie natomiast dlatego, że odznaczają się bardzo często znaczącymi walorami wizualnymi.

Długopisy reklamowe promujące miasto – w tym wypadku Warszawę – mogą być dystrybuowane w najróżniejszy sposób. Dwie najpopularniejsze metody to sprzedaż w sklepach z pamiątkami, jako upominki dla turystów odwiedzających miasto, a także rozdawanie tychże gadżetów w miejscach ruchliwych, jak skrzyżowania, centra handlowe, okolice dworców czy lotniska, itp. Wszędzie tam, gdzie można liczyć na dużą liczbę ludzi, rozdawanie opłaca się, ponieważ wiadomo, że przesłanie jakie owe gadżety niosą, dotrze do dużej grupy ludzi. Wśród nich mogą być potencjalni inwestorzy oraz turyści.

długopisy reklamowe promujące konkretne miasto, w tym przypadku Warszawę, posiadają nadruki nawiązujące do symboliki miasta. Symbolika taka to przede wszystkim syrenka – główny symbol, ale także Zamek Królewski, kolumna Zygmunta, Pałac Kultury, itp. Wszystkie te znane miejsca i budowle są powszechnie rozpoznawalne, a ich eksponowanie może sprawić, że turysta odwiedzający Warszawę zechce tu kiedyś wrócić.